SERRUPEL
NUÇE
DENGÊ ÊZÎDXAN
SPORT
HEVPEYVÎN
AGAHDARÎ
ÊZÎDATÎ
WARÊN ÊZÎDÎYA
ÇAND û HUNER
LÊKOLÎN
NAVDARÊN ÊZÎDÎ
TURIK (LÎNK)
www.ezidi.de
www.ezidi.eu
www.bexsi.de
 

Tekilî (Kontakt

WEBHOSTING
HUNERMENDÊN ÊZÎDÎ
NIVÎSKAR
PASIN (REKLAM)
 

Nienburg´ta Yüsuf Harputlu´nun rüzgari estî

Bexşi Günay / ezidi.com / Nienburg

Almanya´nın Nienburg kentinde bulunan Saal2000´de yapılan halk müziği sanatçısı Yüsuf Harputlu´nun konserî yüzlerce gencin katılımıyla gerçekleşti ve o gece adeta Yüsuf Harputlu´nun rüzgarı esti, Nienburg kentinde.

Saal2000´nin sahibi Halil Çelik tarafından organize edilen konser saat 20:00´de Hozan Zerdeşt´in sahneye çıkmasiyla başladı, Hozan Xesan takip etti Hozan Eco´nun sahneye çıkmasından sonra sahneye çıkan Yüsuf Harputlu, yeri gögü inletti.

Sanatçı Yüsuf Harputlu, konserine „Kızkanıyorum“ parçasiyla başladı ama konsere katılanların yoğun isteği üzerine şarkını bitirmesinin hemen ardından dillerde ülke ülke dolaşan türküsü „lêlê“´yi okuyarak salondakilerin coşkusunu hat sahafaya ulaştırdi. „Dîlan“ parçasiyla türkçe bilmeyen izleyicisini bir nevide olsa rahatlattı.

Daha sonra bütün gönül verenlere, sevip´te kavoşmayanlara „yaralı“ parçasını armağan ettiğini söyleyerek türkü ziyafetini devam ettirdi. Sanatçı Yüsuf Harputlu´nun konseri saat sabah 4´te kadar sürdü. © Mafê weşanê tenê ê Rojanama Dengê Êzîdxan û malperê ezidi.com,de.eu´ye

 

Xesan

Eco
Zerdeşt

 

Yüsuf Harputlu

© Mafê weşanê tenê ê Rojanama Dengê Êzîdxan û malperê ezidi.com,de.eu´ye